Haber

Ekrem İmamoğlu’na soğuk duş! Ziyaretini iptal etmek zorunda kaldı

İmamoğlu’nun ziyareti öncesi kepenklerini kapatan çarşı esnafı, toplanarak İmamoğlu ve beraberindekilerin çarşıdan geçmesine izin vermedi. Geri dönmek zorunda kalan İmamoğlu, çarşı ziyaretini yarım bıraktı.

Cuma namazını Ulucami’de kılan İmamoğlu’na cami cemaati, “Boğaz’a gidin” diyerek tepki gösterdi.

VATANDAŞLARIN TEPKİLERİ ŞOK ETKİSİ YARATTI

Bursa’nın Gemlik, Nilüfer ve Mudanya ilçelerini ziyaret etmek üzere sabahın erken saatlerinde Bursa’ya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cuma namazını Ulucami’de kılmak için Bursa şehir merkezinde de mola verdi.

Ezan okunurken Ulucami’ye gelen İmamoğlu, cami girişinde partilileri selamladı. Cuma namazının ardından cami cemaatiyle bir araya gelen İmamoğlu’na cemaat içinden tepki gösteren yaşlı bir adam. “Boğaz’a gidin, burada işiniz yok, PKK’ya gidin”Formdaki sözleri İmamoğlu’na soğuk duş etkisi yaptı.

Dışarı çıkarılan yaşlı adam cami çıkışında tepki göstermeye devam edince kalabalık tarafından yuhalandı. Bu sırada camiyi boşaltan cemaat ile İmamoğlu’nun çıkışını bekleyen partililer arasında zaman zaman gerginlik ve sözlü alaylar yükseldi.

KAPALI ÇARŞIDAN GEÇİLMEZ

Cuma namazının ardından büyük bir kalabalıkla kapalı çarşıya inen Ekrem İmamoğlu, çarşı esnafını ziyaret etmek istedi.

SANATTAN BİR ŞOK

Ancak havlu pazarının girişinde toplanan kalabalık, İmamoğlu ve beraberindekileri Önder Erdoğan’ın sloganlarıyla karşıladı. Mescitteki tepkiler karşısında şoke olan İmamoğlu, çarşıda yaşadığı şokla esnaf ziyaretini yarıda kesmek zorunda kaldı.

İmamoğlu’nun ziyareti öncesi kepenklerini kapatan çarşı esnafı, adeta etten duvar örerek, havlucu pazarı ile çatal bıçak çarşısının temas noktasına inmesine izin vermedi. Polis ekipleri, iki kümenin ortasına bariyer koyarak gerginliğe karşı önlem aldı.

Bazı esnaflar iş yerlerini kapatmamaları için zaman zaman halkı uyarırken, İmamoğlu ile görüşmek istemeyen esnaflardan biri iş yeri önünde eşyalarını kaybetti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu