Haber

CHP’li Tanrıkulu: ‘Millet İttifakı’nın Adayı Kılıçdaroğlu Olacak’

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Kılıçdaroğlu, büyük bir aksilik olmazsa 13 Şubat’ta Millet İttifakı’nın adayı açıklanacak” dedi.

Zeynel Lüle’nin TELE1’deki Habere Doğru programına CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu konuk oldu. Tanrıkulu, Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın adayı olacağını belirterek, şunları söyledi:

CHP bu ittifakın ana gövdesini oluşturdu. Masadaki her siyasi parti bu birlikteliğe eşit ölçüde güç kattı. Önemli olan siyasi partilerin gücü değil, birliğin kendisidir. Diğer siyasi partilerin genel başkanları ve tabanlarının da Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda görüşü var. Büyük bir aksilik olmazsa genel liderimiz 13 Şubat’ta Millet İttifakı’nın adayı açıklanacak.’

Aday ne zaman açıklanacak?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13 Şubat’ta Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yapılacak toplantıda Millet İttifakı’na dönüşen Altı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını belirleyeceklerini açıkladı.

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan, bugün katıldığı televizyon programında 13 Şubat’ta adayı belirlemeyi düşündüklerini ancak sürecin bir hafta veya 10 gün sürebileceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu